Niewiele jest w Polsce dużych miast, które są tak atrakcyjne dla turystów, jak wrocław nocą. Dlatego też na ulicach stolicy Dolnego Śląska często można spotkać przyjezdnych z całej Polski i ze świata, którzy delektują się tutejszym niepowtarzalnym klimatem.

Wrocław słynie przede wszystkim ze wspaniałej starówki, której bardzo istotnym komponentem są liczne kanały rzeczne. Odra rozgałęzia się wielokrotnie na terenie miasta, co sprawia, że znaleźć możemy tutaj więcej mostów, niż w najsłynniejszym „mieście na wodzie”, czyli w Wenecji. Warto mieć na uwadze, że wrocławska starówka jest znakomicie odnowiona, co sprawia, że prezentuje się ona nader okazale.

Mówiąc o Wrocławiu nie można nie wspomnieć o tym, że jest to jedno z najważniejszych polskich centrów kulturowych. Turyści mogą więc z łatwością przejść się na interesujące przestawienie do teatru, koncert czy też wystawę malarską.

Atrakcji mogą również szukać w nocnym życiu miasta, które tętni praktycznie każdego dnia tygodnia. Chociaż weekend to trochę mało, żeby dobrze poznać Wrocław, to jednak nawet na dwa dni warto tam pojechać.

Polska jest dość specyficznym krajem, w którym weekendy trwają czasami cztery czy pięć dni – może właśnie wtedy warto spakować walizkę i zawitać do malowniczej stolicy Dolnego Śląska. Na pewno warto przybyć tutaj chociaż jeden jedyny raz.Piękny jest również kraków. Sprawdź: noclegi w Krakowie

https://bhfo.eu/