Chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, Dolny Śląsk jest regionem bardzo interesującym pod względem turystycznym. Przebywając w okolicy warto odwiedzić przede wszystkim Wrocław.

Jest to jedno z najważniejszych centrów kulturowych, gospodarczych, a także turystycznych w naszym kraju i chociażby dlatego warto tutaj zawitać. Wrocław to miasto jedyne w swoim rodzaju, w którym mamy do czynienia z niepowtarzalnym klimatem.

Z pewnością składa się na niego fakt, że stolica Dolnego Śląska poprzecinana jest licznymi kanałami wodnymi, czyli rozgałęzieniami przepływającej przez nią Odry. Jako ciekawostkę można przytoczyć anegdotkę mówiącą, że we Wrocławiu jest więcej mostów, niż w Wenecji.

Wrocławska starówka jest z pewnością jedną z najpiękniejszych w całej Polsce. Jej punktem centralnym jest duży rynek z gotyckim ratuszem. Dookoła rynku oraz w wielu innych częściach miasta znajdziemy wspaniałe kamienice, które w sporym procencie są utrzymane niemal w idealnym stanie.

Na terenie Wrocławia działa mnóstwo kin, teatrów czy galerii. Organizuje się tutaj przeróżne festiwale, które przyciągają do miasta rzesze turystów. Miłośnicy zwiedzania miast nocami również nie mogą narzekać na wrocławskie puby i dyskoteki. Podsumowując, można powiedzieć, że w stolicy Dolnego Śląska każdy znajdzie coś dla siebie.

www.wadowice.malopolska.pl